Bartók Bence és Szekeres Szabolcs hibátlanul versenyzett a Salgó Rallye-n, elismerésre méltó siker kapujában álltak, ám a technika ördöge az utolsó pillanatban keresztbe húzta a fiúk számításait. Bartók Bencével beszélgettünk.

A Nyerges Rallye-n a rajtdobogó után kellett kiállnotok. Sikerült e megjavítani a kocsit, a Salgó Rallye-ra és milyen tervekkel utaztatok a nógrádi versenyhétvégére?

Laca átnézte az erőforrásunkat, Havasi Peti bácsi gyártott hozzá egy vadiúj vezérműtengelyt, visszatértünk egy régebbi motorvariációhoz, ami korábban tökéletesen bevált. Ez jó döntésnek bizonyult, mert az autó hibátlanul muzsikált a versenyen, szerintem mi is egészen jól feldolgoztuk a pályákat. Ceredet már gyerekkoromban megismertem, sok versenyen jártam ott nézőként, viszont ezen a hosszabb, Tótújfaluig tartó változaton, amin most kellett mennünk még nem versenyeztem korábban. Szuhán még utcai autóval sem jártam soha az életben, ott minden új volt.

@rallye2.hu

Bartók Bence-Szekeres Szabolcs Salgó Rallye 2023 Rallye2 Gy1 Zagyvaróna-Tótújfalu Rally rallye rallycar rally rallyecar rallying

♬ eredeti hang – Rallye2.hu/ORB2.hu – Rallye2.hu/ORB2.hu

Mi történt veletek a pályákon? Nagyon jól mentetek egész nap, csak a legvégén történt egy váratlan, de igencsak fájdalmas gikszer.

Jól kezdtük a napot és igyekeztünk arra törekedni, hogy a végéig be tudjuk osztani az autót. Fontos volt, hogy célba érjünk, mert október óta ez nem sikerült sajnos sehol sem. Az első kör végén láttuk, hogy olyan időket autóztunk, amikből a nap végére akár még egy ragyogó eredmény is kisülhet, ezért a második körben már tudatosan megpróbáltunk tempósabban autózni.

Ennek az lett az eredménye, hogy a kört a P13-as kategória élén zártuk, vezettük a géposztályt. Az utolsó Zagyvarónára úgy mentünk ki, hogy vigyázunk az autóra, taktikusan figyelünk arra, hogy ne csússzunk le a vezető pozícióból, egyáltalán nem kockáztattunk sokat. Azt gondoltuk, hogy visszafogottabb tempóban is meg tudjuk őrizni az előnyünket. Ez sikerült, hiba nem volt benne, a gyorsasági szakaszokon mi voltunk a legjobbak, mi teljesítettük a legrövidebb idő alatt a 71,6 kilométert. Boldogan indultunk Tótújfaluról Salgótarján kis főterére, a céldobogóhoz, de útközben a váltóban eltört a nyeles tengely, így az első helyről kiállva nulla ponttal zártuk a salgótarjáni versenyhétvégénket is. Szomorúan kellett hazautaznunk. A legvégét leszámítva minden a terveink szerint alakult, semmilyen kalandunk műszaki hibánk nem volt, túl nem vállaltuk magunkat, rizikómentesen, biztonságosan róttuk a kilométereket és ennek meg is lehetett volna a szép végeredménye.

Az összhang tökéletes az autóban Szabival, nagyon egymásra találtunk, jó párost alkotunk. Szervízcsapatunk nekünk nincs, a család van ott velünk a szervízparkban, ők segítenek a futamokon, ők adnak mindent a kezünk alá, nagyon szépen köszönjük nekik a kiváló munkájukat és a segítségüket! Reméljük, hogy legközelebb már sikerül a célban is kifejeznünk a hálánkat nekik egy kiváló eredménnyel és egy kupával.

@rallye2.hu

Mondjuk a Mecsek Rallye-n?

Ott biztosan nem, mert Pécsre nem fogunk elutazni. A munkánk nem engedi és a versenynaptárunkba csak négy verseny van bejegyezve a 2023-as szezonra, az ORB2 mezőnyében. A következő versenyünk várhatóan az Eger Rallye lesz, amire már megkezdtük a felkészülést. A váltót levettem javítják, remélem hamarosan újra a helyén lesz, így az Eger Rallye-ra egészen biztosan leadjuk a nevezésünket.