Fotó: DuEn.hu

Elégedetten térhetett haza a Kuncz Dezső-Ifj. Kuncz Dezső duó a Mikulás Rallye-ról, mivel az amatőrök táborában rögtön egy kategória 2. és abszolút 28. helyezéssel mutatkoztak be a Rallye2 abszolút bajnok autójával. Az idősebb Dezső mesélt a Rallye2.hu-nak a pályán és a versenyen tapasztaltakról.

Kuncz Dezső: A hétvége nekem már jól kezdődött, hiszen egy remek hangulatú ünnepségen vehetem át Szemmelroth Anetta társaságában az évadban elért eredményeinkért járó kupákat, ami után semmi különösebb buli vagy banzáj nem volt, hamar nyugovóra tértünk, mert másnap már vártak minket a Mikulás Rallye pályái. A vágyam mondhatni valóra vált, hiszen nem havas-jeges pályán kellett autózni, hanem murván, de azt valaki nagyon félre értette valahol, hogy ebből a talajtípusból én nem a fagyott változatot rendeltem meg. 🙂 A gyorsaságik nagyon kemény, fagyott állapotúak voltak, és ezt elég hamar meg is tudtam, mivel körülbelül a 3. vagy 4. kanyarban már be ki sikerült csusszannunk, miközben gondos geográfiai módszerekkel próbáltam feltérképezni az anyaföld és a versenyautó között létre jövő – vagy esetünkben nem jövő- tapadási tényezőket. Ezen a kalandon kívül igazából még egy lassú defekt nehezítette meg a dolgunkat, de a pályán kívül ki tudtuk cserélni a kereket, nem jelentett időveszteséget. A pályákat jól ismerem, szeretem őket, ezért is mondhatom, hogy tetszett a verseny, csak elég hideg volt, de hát tél van, ezt kell szeretni. A fiam munkájára rátérve azt kell mondjam, hogy jól dolgozott, ügyesen olvasta az itinert, bár olykor érezhető volt, hogy még kezdő a szakmában, az autó pedig talán gyors neki egy kicsit, de néhány apróságtól eltekintve tökéletesen helyt állt, és mondhatni, hogy egy álmom vált valóra azzal, hogy együtt versenyezhettem vele. Apaként ez csodálatos érzés… A csapat és magunk által kitűzött célunkat teljesítettük, célba vittük az autót karcmentesen, úgy vélem a közönséget is sikerült kiszolgálnunk, igyekeztem látványosan vezetni, és ezzel 2012-re le is tettük a lantot, nekünk ez volt az évadzáró futam, mert a Szilveszter Rallye-n és egyéb versenyen sem tervezzük már a rajthoz állást. Ezúton is szeretném megköszönni mindenkinek az egész éves munkáját, aki tett azért, hogy ez a remek eredmény, és abszolút bajnoki cím hozzánk kerülhetett, szurkolóinknak pedig az egész éves kitartó biztatásért jár hála! B.U.É.K., 2013-ban találkozunk!

Ha tetszett a cikkünk kérlek oszd meg másokkal is!