Zoltán Kevin és Búzás Róbert már a pályán megszerzett két ezüstérmével is boldog volt, de az élet úgy hozta, hogy végül őket hirdették ki a P12-ben és az ORB2 összetett értékelésében is győztesként. Pályafutásuk első Rallye2-es sikerével ráadásul a bajnokságban is élre álltak. Zoltán Kevinnel beszélgettünk.

Már a Nyerges Rallye-n is igen jól szerepeltetek, Feltételezem Salgótarjánban sem szerettétek volna sokkal alább adni. Milyen elképzelésekkel indultatok el az évad második futamára?

Úgy vágtunk neki a Salgó Rallye-nak, hogy szinte teljesen ismeretlen volt az egész környék, soha nem versenyeztem még errefelé. A Nyerges Rallye-n egy kicsivel ismerősebb volt a környezet. Emiatt volt is némi félelem bennem, hogy miként fogjuk ezt a futamot megoldani, de Robival átbeszéltünk mindent, és kiváló itinert sikerült írnunk. Szerintem jól felkészültünk, ezt több tapasztalt pilóta és édesapám is segített. Alaposan kikérdeztem őket arról, hogy hogyan kell ezeken a pályákon menni, mire kell figyelni, mire kell vigyázni, ezeknek a beszélgetéseknek is köszönhetjük, hogy egy eredményes és nagyon jó versenyt tudhatunk magunk mögött.

@rallye2.hu

Zoltán Kevin-Búzás Róbert Salgó Rallye 2023 Rallye2 Gy1 Zagyvaróna-Tótújfalu Rally rallye rallycar rally rallyecar rallying

♬ eredeti hang – Rallye2.hu/ORB2.hu – Rallye2.hu/ORB2.hu

Mi történt veletek a Salgó Rallye-n, ahol végül győztesként hirdettek ki titeket?

A végéről kezdeném. Amikor az ötödik gyorsasági szakasz után lejöttünk a ceredi pályáról, ott már hatalmas örömmel faltuk a kilométereket, vidáman tartottunk a cél felé, mert tudtuk hogy egy újabb fantasztikus eredmény sikerült elérnünk, a Nyerges Rallye után Salgótarjánban is abszolút másodikak lettünk. Az örömünket csak fokozta, hogy a P12-es a kategóriában is sikerült újra megszerezni az ezüstérmet. Bevallom, hogy néhány könnycseppet is ejtettünk örömünkben, nagyon boldogok voltunk mindketten. Az összes ellenfelemnek és csapattársamnak is gratuláltunk, amikor megérkeztünk a céldobogóhoz, de mi is kaptunk bőven  elismerő üzeneteket az etapon és jó volt látni az embereket az út mentén, ahogy örülnek nekünk, és a sikerünknek.

Mi maximálisan elégedettek voltunk a begyűjtött két második hellyel, de a céldobogó után, kb. 21 órakor derült ki, hogy Fábián Donátékat – akik előttünk végeztek – kizárták a versenyből, így az első helyük reánk szállt, mi nyertük meg a Salgó Rallye abszolút értékelését, valamint a P12-es kategóriát is. Pályafutásunk első abszolút győzelme ez, igazából el sem akartuk hinni azt ami velünk történt. Az első kör nagyon szuperül telt semmi gondunk nem volt. A második körben kalandoztunk egy kicsit, mikor a ceredi pálya közepén odaértünk egy olyan kanyarhoz, amit jobb tizenegyesként írtunk fel, de hamar rájöttünk, hogy némileg túlvállaltuk.

@rallye2.hu

Szerencsére nem történt baj, utólag azt mondom, hogy pont jól kiadta. Egyébként Szuhától sokkal jobban tartottunk azt gondoltuk hogy a rövid tengelytáv miatt idegesebb lesz a Mátrában az autónk. Mentünk rajta jobbról balra, balról jobbra, mindenfelé, de ez volt az igazi rallye, ez volt a legjobb, összességében nagyon tetszett az egész hétvége. Nagyon büszkék vagyunk magunkra, hogy sikerült így abszolválni a Salgó Rallye-t.

Szerintem nem kockáztatok nagyot azzal, ha azt mondom hogy két futam után ti vezetek az ORB2 éves értékelését. Milyen tervekkel utaztok Pécsre, a soron következő futamra, a Mecsek Rallye-ra?

Mindenképpen szeretnénk ott lenni a Mecsek Rallye-n. Édesapámnak köszönhetően 2018-ban sokszor versenyeztünk a Déli régióban, bajnokok is lettünk, akkor a Rallye3-ban, így várhatóan a környezet ismerős lesz a számomra. Azt hogy konkrétan milyen gyorsasági szakaszok lesznek még nem tudom, de próbálunk majd belőle maximálisan felkészülni. Az elvárás ugyanaz lesz, mint, ami Nyergesújfaluban és Salgótarjánban volt, pont ugyanazt szeretnénk nyújtani mint az elmúlt két futamon. Csak oda szeretnénk menni, egyáltalán nem akarunk rágörcsölni élvezni szeretnénk a Mecsekben is a versenyzést. Nagyon jó érzés lesz, hogy 201-es rajtszámmal indulhatunk, számunkra ez szinte felfoghatatlan. Nagy megtiszteltetés, hogy mi vezethetjük majd fel a mezőnyt, ennek örülünk, végtelenül boldogok vagyunk, alig várjuk már, hogy újra versenyautóba ülhessünk.