Hihetetlenül szorossá tette az év végét Szepesi Marci és Gondos Peti számára, az idáig rendkívül megbízhatóan működő Honda Civic-jük, hiszen két nullás verseny után az augusztusban még magabiztosnak tűnő bajnoki címvédés éppen csak, hogy sikerült a párosnak. De Marciék így is boldogok lehetnek, hiszen a 7-es géposztályban megszerzett újabb győzelmük mellé egy sporttörténelmi sikert is elkönyvelhetnek 2017-ben, mivel az idén első ízben kiírt 2WD kupa – lánykori nevén „Baksai kupa” 🙂 – bajnoki trófeái is az ő vitrinjüket ékesítik majd. Szepesi Marcellt kérdeztük.

Már a Baranya Kupán szerettetek volna pontot a bajnokság végére, de Komlón tönkre ment a Hondátokban a váltó. Egerre maradt a mindent eldöntő ütközet. Hogyan készültetek erre?

Természetesen a váltó talpra állításával kezdtük a felkészülést, amit ellenőrzésként, a városban utcai tempóban kocsikázva próbáltunk ki. A „tesztelésen” kívül azért is kellett néhány napig a munkába is a versenyautóval járnom, hogy visszaszokjak hozzá, mert nagyon régen ültem már benne. Komlón csak keveset autóztunk, Veszprémben nem mentünk, úgyhogy a Székesfehérvár Rallye-ról voltak az utolsó értékelhető emlékeim a Hondánkról. Rám fért már egy kis ismerkedés, meg kellett szokni, hogy hogyan kanyarodik és mozog az autó. Erre egy kis utcai gurigázás elég is volt.

Az biztos, hiszen az első körben szenzációsan autóztatok. A 7-es kategóriában 50 másodperc előnnyel érkeztetek a szervizbe, a 2WD kupában pedig 2,8 –al álltatok Nyilas Péterék előtt.

Az egri pályákon eddig talán kétszer autóztunk, nem tartoznak igazából a kedvenceink közé, mert mi inkább a technikásabb pályákat kedveljük, nem ezeket a végsebességen utazunk féléket. Azt érezzük ötödikben, padlógázon, hogy csak feleslegesen pusztítjuk a benzint. 🙂 Ettől függetlenül jól sikerült az első kör, jól éreztük magunkat, mert sokat röhögtünk a kocsiban a végsebességen átutazott részeken. Csak nézelődtünk kifelé az ablakon és vártuk, hogy mi lesz. 🙂 A kategóriában elég jól álltunk három szakasz után, jelentős előnyünk volt időben és pontszámban is, semmi nem veszélyeztette a bajnoki címünket. Az éves elsőségünk a 2WD kupában sem forgott veszélyben, de az egri győzelmünk nem tűnt egyszerűnek, mert a Nyilas-Friedrich páros elég kemény ellenfél volt. Velük komoly csatában álltunk. A negyedik szakaszon estünk ki. Pedig az is jól indult.

Mi történt veletek?

Velünk ellentétben az autónk nem szeretett volna célba érni. A motorban leszakadtak a szelepek. Az egyik kanyarban utaztunk, akkor is éppen valahol végsebesség környékén, 8000 lehetett a fordulatszám, amikor egyszer elkezdett háromhengerezni az autónk. Lassítottunk és gondoltam, hogy legurulunk szépen lassan, hogy ne ragadjunk be egész napra versenyt nézni a pályára, de nem tudtunk önerőből kigurulni. Felszállt a kék füst, mi pedig az út szélére húzódtunk. Ezután annyi szerencsénk volt, hogy Kerekes Laciék kihúztak minket, a célig a záró autóval. Köszönjük szépen ezúton is a segítségüket.

A bajnoki címeteket sikerült így is megvédeni, de azt gondolom, hogy lógtok egy sörrel Várnai Dávidéknak…

A rajt előtt 11 pont volt az előnyünk a 7-es géposztályban Fróna Jánosék előtt. A kiesésünk után Dávidék örökölték meg a helyezésünket és Janiékat megelőzve, a power stage mind a három plusz pontját megszerezve értek célba elsőként. Nos, a Fróna-Magyar párosnak pontosan erre lett volna szüksége ahhoz, hogy megszerezze az idei év bajnoki címét a 7-es géposztályban, ami meg is lehetett volna, hiszen a második helyen zártak, és a plusz pontokkal együtt 10-et szereztek. Egyetlen pont maradt összesen az előnyünkből. A 2WD kupában még ettől is szorosabban alakult a csata, ott úgy számoltuk, hogy pontegyenlőség állt elő az Eger Rallye után, csak a több futamgyőzelmünknek köszönhetjük majd, hogy hozzánk kerülnek december 2-án, a 2017-ben először kiírt kategória bajnoki trófeái. Nem gondoltuk, hogy ilyen szoros lesz az év vége. De a két lenullázott versenyünk után nem csodálkozunk rajta, hogy ennyire izgalmasan zárult az idei versenyévadunk, Janiék pedig ügyesen hajráztak.

Lezárult az év? Se Mikulás, se Szilveszter Rallye nem lesz nektek?

Nekünk biztosan nem. Ezzel a motorral aligha lenne értelme, 🙂 másik pedig nemigen lesz addigra. De a Szilveszteren szinte biztosan ott leszünk, mivel úgy néz ki, hogy Édesapám és az öcsém is rajthoz fog állni, mert nekik lesz autójuk. 🙂 De jó szervizesre vagy szurkolóra bármikor szükség lehet, úgyhogy a partvonalról fogjuk őket segíteni a december végi bulifutamon. Mi pedig a reményeink szerint a Rallye2 Bajnokság jövő évi első futamán megújult erővel és motorral támadunk.