Baranya Kupa 2016 Rallye2 Salánki Gábor_720Szauer Gergő és Rácz Laci nem sokkal az 50. jubileumi Mecsek Rallye rajtja előtt kapta meg a „behívóját”, amit örömmel el is fogadtak a mohácsi srácok, majd azt is bebizonyították, hogy megérdemelték a bizalmat, mert Rallye2-es versenyzőként győzelemmel mutatkoztak be az ORB mezőnyében. Gergőék végtelenül boldogok voltak a célban és a verseny után, de tudják, hogy néhány héten belül egy újabb, mindent eldöntő csata vár rájuk Ózdon, ahol a Rallye2 Bajnokság év végi pozícióinak ügyében fognak egy csöppet sem egyszerű ütközetet vívni a vetélytársakkal. Szauer Gergővel beszélgettünk.

Rallye2.hu: Mohács nincs túl messze földrajzilag a Mecsektől, akár természetesnek is nevezhetnénk, hogy ott vagytok egy hazai versenyen, de mondd el nekünk kérlek, hogy miként kerülhetett fel a nevetek a jubileumi, 50. Mecsek Rallye nevezési listájára?

Szauer Gergő: Kaptunk egy nagyon megtisztelő felkérést, amire nem mondhattunk nemet. Remek ötlet volt, pozitívan álltunk a lehetőséghez és végtelen nagy örömmel illetve izgalommal készültünk a versenyre. Előzetesen nem terveztük, az 50. Mecsek Rallye-t, de miután felkértek minket, egy pillanatig sem volt kétséges a részvételünk a mecseki futamon. Rengeteget tett azért az MNASZ, Holczer Dániel, a PraktiStar Motorsport, az Autó Gumi Plaza, a Pirelli és az Ifj. Fogarasi Attila-Toloczkó Péter páros, hogy sikeresen szerepelhessünk.

Rallye2.hu: Milyen tervekkel álltatok oda életetek egyik, ha nem a leghosszabb futamának a rajtjába?

Szauer Gergő: Kimondhatjuk, leírhatjuk, hogy a leghosszabb rallye-nk volt a mostani és a versenytáv, a rang tekintetében a legkomolyabb is egyben. Előfutók már voltunk a Mecsek Rallye-n, de ezúttal az volt az elvárás velünk szemben, hogy az ORB mezőnyében, a saját kategóriánkban induljunk, és mért időre autózzunk. Tehát sietve. De igazából én is azt a célt tűztem a zászlónkra, mint a Rallye2 Bajnokságban. Bátran és gyorsan akartunk kocsizni, bebizonyítani, hogy igenis megérdemeljük ezt az óriási lehetőséget, amit a Mecsek Rallye jelentett a számunkra.

Baranya Kupa 2016 Rallye2 Salánki Gábor_517

Rallye2.hu: Azt hiszem, hogy ez sikerült, hiszen nyertetek a P12-es kategóriában. Milyen volt a versenyetek?

Szauer Gergő: Szenzációs. Pláne ebben a rangos, nemzetközi mezőnyben. Pontokat, a külön rajtengedélyünk miatt nem kaptunk, de a kupáinkra nagyon büszkék voltunk a célban és leszünk is nagyon sokáig. Értékeltek minket, az eredményeink folyamatosan ott voltak a listákon. Mindkét napon klasszikus. legendás mecseki gyorsaságikon versenyezhettünk, – a pogányi repülőtéren kialakított Rallye Show kivételével persze – amik szenzációsak voltak. A reptéri szakasz le is maradhatott volna az útvonallapról, vagy elég lett volna csak versenyen kívül prológként megrendezni. Örültünk, amikor túl voltunk rajta. De a többi speciális bőven kárpótolt mindenért. Nagy élmény volt ennyi kilométert autózni. A pályák mellett pedig sok-sok néző gyűlt össze és valódi fanatikusok, jó értelembe vett őrültek voltak. Úgy szurkoltak, hogy az valami hihetetlen volt, amiért megérdemlik a csillagos ötöst, köszönöm a buzdítást nekik is. Kalandunk nem volt, a szervizünk és Édesapám is hibátlan munkát végzett nem panaszkodhattunk a kocsinkra, pedig nem vagyunk még semmilyen szinten hozzászokva az ilyen mértékű kihívásokhoz. Sokat készültünk a rajt előtt, de azért éreztük a verseny végére, hogy fáradunk. Szokatlan volt a versenytáv okozta terhelés is és a munkánk sem engedte meg hogy rápihenjünk a Mecsek Rallye-ra.

Rallye2.hu: Ezek után már tényleg az Ózd Rallye-ra kell kizárólag koncentrálnotok.

Szauer Gergő: Oda szeretnénk ismét 100%-osan felkészülni. A harmadik helyünk már garantált az abszolút értékelésben, és matematikailag még sok minden elképzelhető, pláne a mínuszolás után, de az lesz a cél, hogy a tudásunk legjavát nyújtsuk, az autó képességeit maximálisan kiaknázzuk és a lehető leggyorsabbak legyünk. Nem kérdés, hogy gigászi csatákat fogunk vívni az abszolútban Neukirchner Andrisékkal, valamint Vizelli Karcsiékkal, – Kareszékkal a P12 géposztály bajnoki címéért is meccselünk majd – de ez az elképzelésem szerintem jobb recept lesz a sikerre bármilyen taktikánál.