veszprem-rallye-2016-rallye2-salanki-gabor_081Nagy Varga Géza és Kóródi Andris a hosszú, Ladákban eltöltött évek után úgy döntött, hogy 2016-ban próbára teszi a tudását egy frissen épített BMW-vel is. De ahogy az az új autóknál lenni szokott, vagy nagyot szól az újdonság, vagy rettenetesen sikerülnek a versenyek. Gézáéknak mindkettőből kijutott, de látva a kezdeti sikereket, a kudarcok arra sarkallták őket, hogy átdolgozzák a kocsit és bebizonyítsák, hogy hosszútávon is van létjogosultsága a versenyautójuknak a Rallye2 Bajnokság, P13-as kategóriájában. Nagy Varga Gézával beszélgettünk.

Rallye2.hu: Építettetek egy gyönyörű BMW-t, mik voltak a terveitek és mit sikerült megvalósítanotok ezzel az új autóval 2016-ban?

Nagy Varga Géza: Az alapvető elképzelésünk egy teljes év lett volna a Rallye2 Bajnokságban, de már a terv kieszelésekor is sejtettük, hogy ez nem valószínű, hogy sikerülni fog. A lányom ballagása és más egyéb jellegű családi és nem családi események is estek egy időpontra a versenyek dátumaival, de ahogy már az év elején beszéltük az autó is egy teljesen új fejezet volt a pályafutásunkban, nem tudtuk még, hogy miként fog viselkedni az éles bevetések során. Nem mentünk még BMW-vel, nem voltak róla olyan információink, tapasztalataink, amikre támaszkodhattunk volna, mint korábban a Ladánknál. A Zsigulit már ismerjük, mint a tenyerünket, mert építettünk belőle ötöt. De az új autónknál voltak olyan dolgok, amiket ki kellett tapasztalnunk. Éppen az ismeretlensége miatt találtuk szemben többször is magunkat olyan hibákkal, amik miatt nem tudtunk elindulni, vagy esetleg kiestünk a versenyeken. Ezeket ki kellett küszöbölnünk, de most már azt mondom, hogy kezd látszani a fény az alagút végén, mert a legutóbbi versenyünkön és az Eger Rallye-n is parádés volt a kocsink, élveztük az autózást. Egerben ráadásul másodikak lettünk a P13-ban, ami azt bizonyítja, hogy van az autónknak keresnivalója a kategóriában.

dsc_0706-1

Rallye2.hu: Tényleg nem sokszor álltatok rajthoz, de ezek a futamokon mondhatni, hogy a mennyet és a poklot is megjártátok.

Nagy Varga Géza: Az Eger Rallye-n elért második helyünk volt az évünk csúcsa, az egész verseny zseniális volt, szenzációsan jól alakult a számunkra. Az volt az első éles versenyünk a BMW-vel, azt hiszem az eredménylista önmagáért beszél. Nagyon boldogok voltunk a célban. Ellenben a Veszprém Rallye nagyon rosszul sikerült. Neveztünk, készültünk, elutaztunk, pályát jártunk, megcsináltunk mindent, amit kellett és egyetlen gyorsaságit tudtunk autózni, azt is csak kínkeservesen, technikai hibával, ezért feladuk a futamot az első szakasz végén. Eztán ki is jelentettem, – és ehhez tartottam is magam az év teljes hátra lévő részében – hogy amíg az autónk nem lesz 100%-os, addig én nem fogok vele sehol sem rajthoz állni. Ezért hagytuk ki a Veszprém utáni versenyeket. Nem láttam értelmét a vacakolásnak. Megszoktam régről azt, hogy mi a versenyeken korábban nem szereltünk soha. Átnéztük a szervizekben a versenyautót, de szerelésre nem volt szükségünk, mert annyira kiforrott és technikailag stabil kocsikkal versenyeztünk. Ugyanezt szeretnénk elérni a BMW-vel is. Azért szeretnék versenyekre járni, hogy jól érezzük magunkat és nem azért, hogy görcsben legyen a gyomrunk, hogy kibírja az autónk a versenytávot vagy sem. Mindentől függetlenül nagyon hálásak vagyunk a szervízcsapatunknak, és a támogatóinknak, valamint a szurkolóknak és mindenkinek, akik nyomon követték a munkásságunkat.

eger-rallye-2016-salanki-gabor_121

Rallye2.hu: Lesz ám még mire figyelni, hiszen vár még rátok a Szilveszter Rallye.

Nagy Varga Géza: Igen, ott leszünk a jövő héten Mogyoródon, ahol a fekete Ladánkat fogjuk remélem, hogy jó alaposan megkergetni. A BMW-nk is jól áll, de mégis ezt az autót választottuk az óév búcsúztatására. Kizárólag az önfeledt autózás és a drukkerek kiszolgálása lesz az egyetlen célunk és persze szeretnénk majd a célban befejezni a Szilveszter Rallye-t.

veszprem-rallye-2016-rallye2-salanki-gabor_078

Rallye2.hu: Előtte viszont még jön a csendes éj, meg a beigli mérgezés, nyakunkon a Karácsony. Hogy szokott telni nálatok az ünnep?

Nagy Varga Géza: Vállalkozóként így az ünnep előtti utolsó hét azzal telik, hogy szépen, apránként jönnek sorban haza a kamionjaim és a teherautóim. A javításukkal foglalkozunk, amit szerintem csütörtökön abba is fogunk hagyni, a versenyautót fogjuk még a héten felkészíteni a Szilveszter Rallye-ra. Utána viszont péntektől tényleg csak a családdal szeretnék foglalkozni. Az ünnepet én otthon szoktam tölteni, mivel szinte csak ez a kis időm van, amit a szeretteim körében tölthetek el. A rokonokat szoktuk még körbe látogatni, de szinte ennyi. Nincs semmilyen különleges szokás nálunk Karácsonykor, de én azt is óriási ajándékként könyvelem el, hogy együtt lehetünk a szeretet ünnepén. Mindenkinek boldog Karácsonyt és új évet kívánok!

dsc_0382-1

Rallye2.hu: Mire készültök 2017-ben?

Nagy Varga Géza: A BMW-nk egészen jól áll, legutóbb a lábatlani MARB futamon használtuk, ott nagyon jól ment, célba értünk vele, csak apróbb munkáink – futómű beállítás és hasonló volumenű feladatok – vannak hátra, aztán indulhat is a 2017-es esztendő. A terv ezúttal is a Rallye2 Bajnokság lenne, teljes évadot szeretnénk menni, csak az a kérdés, hogy lesz e kategóriánk, amit az idei évhez hasonlóan értékelnek? Többekkel is beszélgettünk a kategóriatársak közül arról a felröppent hírről és szerintünk egyébként elég rossz ötletről, hogy P13-as autóval esetleg nem leszünk értékelve a bajnokságban. Mi nagyon bizakodunk abban, hogy nem így lesz, mert ha így lenne, akkor nagyon szomorúak lennénk. Legutóbb azt hallottam, hogy marad minden a régiben. Csak azt tudom erre mondani, hogy úgy legyen. Mi ennek örülnénk a legjobban.