ozd-rallye-2016-rallye2-2016-rallye2-salanki-gabor_0425Kisubi és Uborka, azaz ifjabb és idősebb Németh István tűkön ülve várta már az Ózd Rallye rajtját, mivel a tervek ellenére nem tudott az apa-fiú páros rajthoz állni az évadzáró versenyt megelőző MARB sprinten és Kisubi ekkor már tudta, hogy jó hosszú időre ki lesz tiltva a Ladájuk bal1-es üléséből. A versenyük jól sikerült, sőt még jobb is lehetett volna, a P12 dobogójára is esélyük lett volna, ha nem kapnak időbüntetést. De kaptak, ám ez sem szegte kedvüket, így sem volt elégedetlen a célban a miskolci versenyzőpáros. Kisubit kérdeztük az Ózd Rallye-ról.

Rallye2.hu: Szerettetek volna indulni a MARB borsodbótai sprintjén, de végül nem álltatok rajthoz az amatőr versenyen. Mivel telt az évadzáró Ózd Rallye előtti két hetetek?

Kisubi: Sokat dolgoztunk. A kocsinkat alaposan átnéztük, de egy differenciál áttétel módosításon és a versenyeket megelőző kötelező feladatokon túl nem sok dolgunk akadt a Ladánkkal. Az áttétellel nem voltunk megelégedve, azért módosítottunk rajtuk. Hiába voltak nagyon közeliek számunkra az ózdi pályák, nem engedtünk meg magunknak semmi lazaságot, keményen felkészültünk belőlük, ugyanúgy, mint bármikor máskor, vagy távolabbi vidékeken. Sáta ebben a formában még ismeretlen volt a számomra. A Sajókaza-Felsőnyárádon, bár nagyon csúszott az aszfalt, de nem lepett meg. Mentem már ott egy sprintversenyen, sejtettem, hogy mire kell készülnünk.

ozd-rallye-2016-rallye2-2016-rallye2-salanki-gabor_0428

Rallye2.hu: Ennek ellenére nem voltál jó kedvű a szervizben. Mi történt veletek az első körben és a versenyen?

Kisubi: Igencsak mérges voltam a szervizpark bejáratánál, mert begyűjtöttünk egy egy perces időbüntetést, korai érkezés miatt. Ez azért volt nagyon bosszantó, mert én nagyon menni akartam, ki akartam használni az utolsó futamunkat az évben, kiélezett csatákra vágytam. Az időeredményeink alapján a P12-es géposztály 4-5-ik helye körül autóztunk, ez nem volt rossz. Sőt, a sötétben, Királdon még egy dobogós helyezés is összejött az évünk és a versenyünk zárásaként. De nem tudtuk ledolgozni a teljes büntetést, rendesen hátracsúsztunk miatta. A napfényben nem láttuk jól az órát, így hamarabb értünk egy állomásra, emiatt kaptuk. Édesapámat sem hibáztathatom ezért, ketten ülünk az autóba, sajnos egyikünk sem vette észre ezt a hibát idejében. Az autónk teljesen rendben volt, végtelenül hálásak is voltunk ezért a szervizcsapatunknak, valamint a támogatóinknak, akik az egész évben kitartottak mellettünk. Kalandmentesen autóztunk Ózdon. A gyorsaságikon mindent megtettünk, hogy visszaszerezzük az helyezésünket, de az ellenfelek gyorsak voltak, akadt vezetői hibám is tálán túlerőltettem a dolgot. A záró gyorsaságin szétrepedt a kipufogónk, de alapvetően nem siettem már ekkor. Mégis megszereztük a kategóriánk harmadik helyét a hetedik szakaszon. Láttuk Szauer Gergőt és még több versenyzőtársunkat is a pálya mentén kiesve, inkább óvatosabbak voltunk a cél előtt, mert a céldobogón akartuk befejezni a versenyt. Ha nem maradt volna ki Felsőkelecsény – ami nagyon tetszett – a második körben, talán jobban megnyomjuk a végét, mert akkor szerintem ráhajthattunk volna – a büntetés ellenére – a géposztály harmadik helyére. 19.9 mp-re voltunk már csak Ruszó Krisztiánék mögött, negyedikek lettünk. Szerintem sikerült jól, valamint látványosan közlekednünk a speciálisokon. Legalábbis nézők és a versenyzőtársak erről biztosítottak minket, teljesen elégedettek voltunk a versenyünk végén.

ozd-rallye-2016-rallye2-2016-rallye2-salanki-gabor_0687

Rallye2.hu: Hogy alakul az évetek hátra lévő része és a 2017-es szezon? Ha jól tudom éppen főállású milliomos vagy, mármint a szabadidődet illetően. 🙂

Kisubi: 🙂 Igen. Éppen lábadozok a térdműtétem után, úgyhogy ezzel választ is adtam a kérdésre, nem fogunk már az idei évben sehol sem rajthoz állni. Esetleg nézőként ott leszünk a Szilveszter Rallye-n, a mogyoródi pályák mentén, de másra nemigen lesz most lehetőségünk. A jövő évünkre pedig térjünk vissza később, mert nagyon képlékeny jelenleg. Hamarosan nekiülünk, átbeszélünk mindent, mindenkivel, hogy mit és hogyan szeretnénk és ha ez eldőlt, akkor beszámolunk róla. Szeretnénk a Rallye2 Bajnokságban menni, mert idén is jó volt a kategóriánk és várhatóan 2017-ben is kőkemény meccseket vívhatnánk a géposztályban. A nézők szeretnek minket, Ózdon is szinte szétverték a tetőt az autón, ezek pedig nagyon felemelő pillanatok a számunkra. Ezért szeretjük a versenyzést, ezért csináljuk.