Ifj. Fogarasi Attila és Toloczkó Peti 2016-ban jött, látott és győzött a Rallye2 Bajnokság 8-as géposztályában, de a korábban csak amatőr versenyeken szereplő duó Székesfehérváron még egy abszolút győzelemmel is megajándékozta a hazai pályák mellett csápoló szurkolóit. Szép eredmények ide, győzelmek oda, Attiláéknak mégis óriási küzdelemmel telik a téli holtszezon, mert a kocsi felkészítése mellett a legfőbb feladatuk, hogy összegyűjtsék az idei futamokhoz szükséges anyagi javakat és erőforrásokat. Jelenleg csak kettő, maximum három versenyen biztosított a részvételük, a további tervekről, 2016-ról és az új RVSZ-ről pedig Ifj. Fogarasi Attila beszélt nekünk.

Rallye2.hu: Első évetek volt a tavalyi a Rallye2 Bajnokságban és nem kis tervekkel érkeztetek meg az amatőrök közül: azonnal a géposztály bajnoki címéért akartatok harcolni.

Ifj. Fogarasi Attila: Lehet, hogy unalmasnak hathat, mert már többször elmondtam, hogy valóban remegő kézzel és lábbal álltunk oda eleinte a versenyek rajtjához. Alig akartuk elhinni, hogy részesei lehetünk ennek a bajnokságnak, és társaságnak. A tervek ettől függetlenül tényleg nagyok voltak, de éreztünk magunkban annyi kurázsit, hogy megszerezzük a géposztályunk legnagyobb kupáit, bár tudtuk, hogy ez nem lesz egyszerű feladat. A kezdeti félelmünket – ami talán a Rallye2-es újoncságunk okán lehetett – a Székesfehérvár Rallye-n sikerült leküzdenünk. Itthon a kocsit is jól ki tudtuk autózni, innentől mi is másképpen álltunk a dolgokhoz, próbáltunk mindig az első ötben végezni az abszolút értékelésben. Ez sikerült is. Sőt! Ózdon a harmadikok lettünk, bár ahhoz szerencse is kellett.

Rallye2.hu: Akkor a hazai versenyeteken, a Székesfehérvár Rallye-n elért abszolút győzelmetekhez mekkora szerencse kellett? 🙂 Szerintem jócskán benne volt ezekben a sikerekben a tudásotok is.

Ifj. Fogarasi Attila: De Ózdon többen is kiestek előlünk az utolsó gyorsaságin. Ez nekünk kedvezett, az ellenfeleinknek viszont balszerencse volt. Székesfehérváron pedig kőkeményen küzdöttünk az utolsó centiméterig. Iszonyatos tempót diktáltunk, sokszor nem is értettem, hogy hogyan sikerült az úton maradni, szinte a végsőkig kihasználtuk a Hondánk minden tudását. Megszereztük az abszolút győzelmet, és megdöbbentünk azon, hogy milyen energiákat kell mozgósítani a Rallye2-ben az abszolút győzelem megszerzéséért. Ez a verseny tetszett nekünk a legjobban tavaly. Ebben a győzelem és a hazai pálya is közrejátszhat, de nekünk a fehérvári volt az év versenye.

Rallye2.hu: Mi volt a legkellemetlenebb emléked az elmúlt szezonban?

Ifj. Fogarasi Attila: A szombathelyi kiesésünk elég rosszul érintett, mert mindig igyekeztünk maximálisan felkészíteni a kocsinkat. Az Iseum Rallye-t egy anyaghiba miatt kellett idő előtt feladnunk. Az alkatrészt garanciálisan megjavították, ám ettől még elúsztak a pontjaink. De ezen felül semmi negatívum nem volt, nem tudok ilyesmiről beszámolni. A versenyzőtársaink hozzáállása mindenhez nagyon pozitív volt, senkire, semmire nem mondhatok rosszat. Családiasnak éreztük a légkört a Rallye2 Bajnokságban. Több barátot is szereztünk az év során, velük a holtszezonban is tartjuk rendszeresen a kapcsolatot és, ami a legfontosabb, hogy rengeteget tanultunk 2016-ban. Ég és föld a különbség az amatőr és a Rallye2-es versenyek között.

Rallye2.hu: Elégedettek voltatok az év végén?

Ifj. Fogarasi Attila: Szerintem azok lehettünk. Futamgyőzelmet, kategóriagyőzelmeket arattunk, gyorsasági szakaszokon diadalmaskodtunk, a Rallye2 Bajnokság elitjével harcoltunk, rengeteget fejlődtünk. A géposztályunk bajnoki címét sikerült már a bajnokság utolsó futama előtt bezsebelnünk, míg az abszolút értékelés negyedik helyét a székesfehérvári győzelmünk után szereztük meg a Papp László-Papp Csaba duótól. Ezért az év utolsó gyorsasági szakaszáig csatába voltunk a Volvo-s párossal és végül mi szereztük meg. Első évre – véleményem szerint – ez nem rossz eredmény.

Rallye2.hu: Amikor legutóbb, az Ózd Rallye után beszéltünk nem sokat tudtál még mondani az idei évetekről. Hogy álltok most?

Ifj. Fogarasi Attila: Nem túl rózsás a helyzetünk. Folyamatban van az autónk felkészítése, azon dolgozunk a szervizcsapatunkkal, – akik egész évben szenzációs munkát végeztek, hálásak vagyunk érte – hogy mihamarabb rajtra kész állapotba hozzuk a Hondánkat. De sajnos még most sem tudom, hogy hány versenyt tudunk az idén teljesíteni. A teljes szezonhoz – köszönjük minden szponzorunk eddigi segítségét, nagyon sikeres évet abszolváltunk velük – még nem sikerült előteremteni, összerakni a szükséges anyagi erőforrásokat. Az elmúlt esztendőben minden feltétel adott volt a jó szerepléshez és a teljes bajnokságon való részvételhez, de sajnos éppen a két főtámogatónkat vesztettük el, így most szorgalmasan keressük az új lehetőségeket és bárkinek szívesen megmutatjuk a szabad reklámfelületeket az autónkon, ha megkeres minket. 😉 Örömmel várjuk a jelentkezőket, de mi is keressük az új szponzorokat. Most úgy saccolom, hogy kettő, esetleg három versenyre lesz meg a fedezet, aztán még nem tudjuk, hogy miként alakul az év. Bízunk a benne, hogy a sok munka meghozza a gyümölcsét, folyamatosan dolgozunk az ügyön.

Rallye2.hu: A napokban jelent meg a 2017. évi RVSZ. Átnézted már? Elég illusztris társaságra lehet számítani a 6-os kategóriában…

Ifj. Fogarasi Attila: Mi kevesen voltunk idén a 8-as géposztályban, annyiból jó lesz 2017, hogy sokan leszünk a 6-os kategóriában. Lesz kivel csatázni. De nem érzem ezt fair döntésnek. Az igaz, hogy a mi kocsink 2000 köbcentiméteres, de minden másban távol áll az R2-es versenyautóktól. A mienk egy széria autó, az R2-esek pedig versenyzésre épített kimondottan rallyeautók. Előnybe lesznek emiatt szerintem az ellenfeleink. De eddig sem a kategóriánkra figyeltünk elsősorban, hanem az abszolút értékelésre, majd most is így teszünk. Viszont azoknak, akiknek régi A/6-os autója lesz, azoknak őrületesen rohannia kell majd és talán még akkor sem lesz esélyük arra, hogy egyáltalán a dobogóra felállhassanak. Hallottam több olyan versenyzőről, aki újonc lett volna a Rallye2 Bajnokságban, de emiatt az összevonás miatt nem fognak jönni az N csoportos kocsikkal, mert szélmalomharcnak látják, ami rájuk várna a géposztályban, az új R2-es autókkal szemben.

Rallye2.hu: Melyek lesznek azok a versenyek, ahol biztosan ott lesztek? Szerintem a Székesfehérvárt ki nem hagynátok semmi pénzért.

Ifj. Fogarasi Attila: A bajnokságnak mindenképpen nekikezdünk, úgyhogy Miskolcon garantáltan ott leszünk. Eddig legalábbis így fest a helyzet. Aztán bízunk a legjobbakban, no meg abban, hogy egy jó eredménnyel sikerül a potenciális támogatók figyelmét is felkeltenünk és Miskolc után az év valamennyi versenyén rajthoz tudunk állni. Drukkoljatok nekünk! 😉