salgo-rallye-2016-rallye2-2016-rallye2-salanki-gabor_0849Dékány Sanyi és Hegede Tomi egy több hónapos pechszériára tett pontot Salgótarjánban és a verseny előtti felkészülés során, miután tökéletes állapotba hozták a Hondájuk váltóját és egy a vártnál jobban sikerült szombat este után újabb értékes pontokkal gyarapították az éves gyűjteményüket. Ózdon azonban nem árt majd figyelniük a srácoknak. A 8-as géposztály bajnoki címe ugyan már elkelt és a kategória második helyén megnyugtatónak tűnő nyolc pont előnnyel várják a rajtot az eddig egyaránt 22 pontot szerző László Istvánék és Madari Imréék előtt. De ha az ellenfelek nagyot hajráznak, még akár a dobogóról is letaszíthatják Tomiékat. Hegede Tamást kérdeztük.

Rallye2.hu: A Baranya Kupa után nagy munka várt rátok, fel kellett újítani a teljes váltót a Hondátokban. Hogyan készültetek ezen felül a salgótarjáni versenyre?

Hegede Tamás: Elsősorban a váltó és a futómű javításából állt a felkészülésünk, minden jól sikerült. A munka nagy részét Dékány Sanyi végezte el ezúttal és a verseny után azt mondhatom, hogy tökéletesen helyt állt a volán után a szerelőaknában is. Neki, a szervizcsapatnak és a támogatóinknak is nagyon hálás és hálásak vagyok, vagyunk, amiért ott lehettünk az évad hetedik fordulóján. A pályák közül a Zagyvaróna-Cered már régi ismerős volt a számunkra, főleg így újraaszfaltozva kifejezetten tetszett és ezt az új oda-vissza rendszert remek ötletnek találtuk, mert nagyon jók voltak mindkét irányba a gyorsaságik. Emlékezetem szerint én a kazári gyorsaságin még nem mentem, Sanyinak sem volt meg túl sok minden belőle, azt mintha egy új gyorsasági lett volna úgy értékeltük. Kitűnő, tempós speciális volt, ami feküdt a kocsinknak, eléggé „hondás” pálya volt.

salgo-rallye-2016-rallye2-2016-rallye2-salanki-gabor_644

Rallye2.hu: Hogyan alakult a versenyetek?

Hegede Tamás: Igen kalandosan indult a vasárnapunk, amit a szombat esténknek tudhatunk be. 🙂 Salgóbányán, a szállásadóink a prológot követően, lefekvés előtt meginvitáltak minket egy kis pálinkázásra, amire mi nem mondtunk nemet, de aztán haza is hoztunk az italból.

Rallye2.hu: Gyanítom, hogy nem csak üvegben tároltátok a nedűt, hanem gyomorban is… 🙂

Hegede Tamás: Hát igen. 🙂 Úgyhogy erősen az utóhatása alatt álltunk reggel, kis túlzással azt is mondhatnám, hogy alig tudtuk eldönteni, hogy merre van az előre. 🙂 Annyi hátrányt szedtünk össze a nyitó körben, hogy alig tudtuk bepakolni a csomagtartóba. 🙂 És ugye ezt egész nap vittük magunkkal. De a végére jó lett. A harmadik és negyedik körben már egészen jókat autóztunk, élveztük a versenyzést és tetszett minden. Az autónk ezúttal teljesen hibátlanul rótta a kilométereket, az előző két versenyen tapasztalt és a kiesésünket okozó technikai gondoknak nyoma sem volt. Reméljük Ózdon is minden ennyire hibátlanul fog működni. Az eredményünket a csúnyán sikerült első körünk miatt ne nagyon firtassuk, negyedikek lettünk a géposztályban. De nem szomorkodtunk, mert olyan vetélytársakkal csatázhattunk, akikkel tényleg harcolni kellett, nem csak kényelmesen autókáztunk. Ózdon is ilyen vívásokra számítunk, aminek örülnénk.

Rallye2.hu: Mik lesznek a terveitek az évzáróra?

Hegede Tamás: A környéket ismerjük, többször jártunk már Ózdon és a vonzáskörzetében rallyeversenyeken. Az október végén ránk váró pályákról még nincs információnk természetesen, de feltételezem, hogy nem lesznek ismeretlenek a számunkra. Rengeteg lehetőség van arrafelé, nekünk csak az lesz a lényeg, hogy nagy csatákkal és egy jó hangulatú hétvégével búcsúztathassuk el a 2016. évi Rallye2 Bajnokságot. Természetesen abban a pozícióban, amit most is elfoglalunk a bajnoki táblázaton.