A Kanyik Motorsport már nem csak a valós, hanem a virtuális gyorsasági szakaszokon is felveri az erdő csendjét, mégpedig Kozsuk Péternek köszönhetően, aki szép eredményekkel hívta fel magára a figyelmet a szimulátor bajnokság legutóbbi futamain is. Kozsuk Péterrel beszélgettünk.

Mivel foglalkozol, merre laksz és hogyan kerültél a szimulátorozás világába?

Táncpedagógusként dolgozom a T-Dance Alapfokú Művészeti Iskolánál, 2 általános suliban tanítok gyerekeknek társastáncot, és a Tokaj-Hegyalja Egyetem Tanító hallgatója vagyok. Putnokon élek gyermekkorom óta, és már egészen korán, – nagyjából három évesen – kapcsolatba kerültem az autósporttal. Akkor természetesen még vittek, később pedig már magamtól mentem a versenyekre.

Ebből kifolyólag mindig is érdekeltek a rallye-s videójátékok, szerettem velük a szabadidőm eltölteni. 2019-ben adták ki a Dirt Rally 2.0-t 2020-ban, a Covid időszaka alatt sok lett a szabadidőm, akkor gondoltam arra, hogy rendelni kellene egy kormányt, és billentyűzet helyett azzal játszani a játékot. Egy Force Feedback-es Thrustmaster T150 PRO-ra esett a választásom, és rögtön be is neveztem vele a DuEn, illetve Pannuska Dávid által megálmodott, és létrehozott szimulátor bajnokságba. A K&H Magyar Nemzeti E-sport Bajnokság részeként, a SIM Liga Rally szakága ez a bajnokság.

Legtöbbször nem gyári fényezéssel láthatunk a virtuális gyorsaságikon.

Sokat festegettem az autókat mindig, már csak a magam szórakoztatására is. Ebből jött a gondolat, hogy megtanulom azt, hogy hogyan kell skin-eket készíteni a versenyautókra. Elkészítettem néhányat, többek közt a Bodolai Lászlóékét, Hadik Andrásékét, és legnagyobb meglepetésemre megkeresett Ranga Peti, hogy készítsem el az ő Peugeot-jára is a festést. Rajta keresztül ismertem meg Ifj. Kanyik Antit. Összebarátkoztunk Antival, több autóra is készítettem neki dekorációt. Ezek a festések kizárólag az online térben futnak, de fontos megemlítenem, hogy az eredeti versenyautóknak valósághű replikái.

A bajnokság népes, indulnak valódi rallyepilóták és navigátorok is, de a szimulátoros közösség krémje is nyomja a gázpedált a versenyeken. Hogy állsz? Milyen eredményekkel szerepelsz?

A Húsvéti Tojáskereső Rallye volt a legutóbbi futamom, április 7-10 közt. Skoda Fabia WRC-vel indultam, 257-en neveztek, és ebből a mezőnyből az összetett 14. helyén értem célba, a kategóriámban pedig bronzérmet szereztem. Az eggyel korábbi BuildIT Skót Rallye-ra a Kanyik Motorsportos matricák is fölkerültek az autómra, Anti pedig megkérdezte, hogy mi lenne, ha a Kanyik Motorsport színeiben indulnék? Így lettem csapattag és szerintem magamhoz képest egy tök jó eredménnyel mutatkoztam be. 340 indulóból az abszolút 23. helyet csíptem el. Van A PRO kategória – olyan versenyzők alkotják, akik az elmúlt években a Top30-ban szerepeltek, vagy nyertek – és van az amatőr szimulátoros kategória, itt mindenki más együtt megy, gyűjtőhely azoknak, akik nem profik. Ebben a csoportban a hatodik lettem „Skóciában”. Nem számítottam ekkora sikerre.

A virtuális téren kívül ültél már, vagy vezettél versenyautót?

Egyelőre csak a jobb oldalon ültem valódi versenyautóban. Tavaly, a Kazincbarcika Rallye prológján Kovács Gergő mellett foglalhattam el a jobb1-et, Vida Peti mellé pedig Ifj. Kanyik Anti közbenjárásával ülhettem be egy teszten, Meszesen, a Peugeot 208 Rally4-be. A pilótaságot egy Subaru Impreza volánjánál próbálhattam ki, egy élményvezetésen, néhány kör erejéig, a Kakucs Ringen.

A következő szimulátoros versenyed mikor lesz?

A Tojáskereső Rallye csak egy kis móka volt, nem számított bele az éves értékelésbe, de a hétvégén már élesben folytatódik a Hungarian Virtual Dirt Rally 2.0 Championship 2023, mégpedig a spanyol pályákon. Én is ott leszek.

Köszönöm szépen Ifj. Kanyik Antinak a lehetőséget!