salgo-rallye-2016-rallye2-2016-rallye2-salanki-gabor_660Kisubi azaz Németh István és Édesapja, Németh István nem volt ugyan maximálisan elégedett a salgótarjáni hétvégéjével, de Pisti belátta, hogy ott és akkor ennyi volt benne és a kocsiban, így egyáltalán nem volt csalódott a célban. Ubiék egy tesztversenyt is szerettek volna az Ózd Rallye előtt, de inkább a főpróbát is kihagyták, hogy minden energiájukkal az „előadásra”, azaz a Rallye2 Bajnokság évadzáró futamára készülhessenek. Az ifjabbik Németh Istvánt, vagyis Kisubit kérdeztük.

Rallye2.hu: Legutóbb Salgótarjánban találkoztunk. Hogyan sikerült a nógrádi hétvégétek?

Kisubi: Nem volt technika gondunk, de mégsem nagyon ment a versenyzés sem a Ladánknak, sem nekem. Az okára még nem jöttem rá most sem, több héttel a verseny után, bár az tény, hogy beteg voltam, a salgótarjáni verseny után, hétfőn reggel dolgozni sem mentem, mert belázasodtam. Említést érdemlő kalandunk, megcsúszásunk, technikai problémánk nem volt. A pályák szenzációsak voltak, nagyon tetszettek, bár a pályabejárásunk sem úgy sikerült, ahogy azt elterveztük, vagy, ahogy szerettük volna. Ez is hiányozhatott talán a jó versenyzéshez. Többször kellett volna rajtuk mennünk. Célba értünk, az eredményünk az nem lett éppen irigylésre méltó, de a körülményeket figyelembe véve nem voltunk elégedettlenek. Többet nem hiszem, hogy akkor és ott ki tudtunk volna hozni magunkból és a kocsiból.

Rallye2.hu: Ezek után neveztetek a Sáta-Borsodbóta MARB rallysprintre.

Kisubi: Így van, ám nem álltunk rajthoz mégsem. Minden energiánkkal az Ózd Rallye-ra készülődünk helyette. Aztán még lehet az év végén is elindulunk valahol.

Rallye2.hu: Amennyire ismerlek, nálad inkább a Szilveszter Rallye lesz a sanszos.

Kisubi: Az könnyen megeshet.

salgo-rallye-2016-rallye2-2016-rallye2-salanki-gabor_658

Rallye2.hu: Milyen tervekkel utaztok majd az Ózd Rallye-ra?

Kisubi: Jól szeretnénk érezni magunkat az autóban és persze a céldobogón, technikai hibáktól mentesen kívánjuk megünnepelni a Rallye2 Bajnokság 2016-os évadának a végét. De ennyi. Semmi másra nem vágyunk. A környékbeli pályák többsége ismerős a számomra, bár a Sátán, úgy, ahogy most a sprinten volt még soha nem versenyeztem. Pozícióért, helyezésért biztosan nem fogunk küzdeni, azt a szálat már elengedtük. A lényeg, hogy a kocsink és a hangulatunk tökéletes legyen Ózdon. A többi nem számít. 😉