Baranya Kupa 2016 Rallye2 Salánki Gábor_531Kaltenecker Balázs és Koszta Viktor szenzációsan autózott a P12 géposztályban, a Baranya Kupán mindaddig, amíg az Opel Corsájuk jó öreg, sokat látott motorja ki nem lehelte a lelkét a nyárasvölgyi gyorsaságin. Balázsékat nem érte váratlanul a dolog, már készültek az új „szívvel” amit beszerelnek a „reaktortérbe” és remélhetőleg a Mecsek Rallye-n ki is tudják majd próbálni az újdonságot. Igen, tudjuk, hogy a jubileumi verseny ezúttal nem képzi a Rallye2 Bajnokság részét, de Balázsék pont azért választották ezt a versenyt, hogy a lehető legjobban felkészülve vághassanak neki a jövő évnek, hiszen 2017-re komoly terveket szövögetnek a baranyai srácok. Kaltenecker Balázzsal beszélgettünk.

Rallye2.hu: Szia Balázs! A Baranya Kupáról és a Salgó Rallye-ról szeretnék beszélgetni veled, bár az utóbbiról nem hiszem, hogy sokat petykálunk, mert nem látom a neveteket a nevezési listán.

Kaltenecker Balázs: Jól láttad, mi ott tényleg nem indulunk, hiszen a Baranya Kupán megadta magát az Opel Corsánk motorja, így a Salgó biztosan kimarad. Lehet kész lesz addigra, lehet nem, mi nem kockáztattunk inkább.

Rallye2.hu: Ha már így belecsaptunk, akkor kezdjük a végéről! Salgó tehát kilőve, mik a tervek az idei év hátra lévő részére?

Kaltenecker Balázs: Az idei évre két versenyt terveztünk összesen. A Baranya Kupát és a Mecsek Rallye-t.

Rallye2.hu: Ez érthető is, hiszen mindkettőt hazai versenyként könyvelhetitek el.

Kaltenecker Balázs: Azért nem terveztünk mást, mert inkább a 2017-es évre koncentrálunk. Foghíjas volt az idei évünk, csak egy-két versenyen álltunk rajthoz.

Rallye2.hu: A hazai helyszíneket látva meglepő, hogy ott voltatok Egerben. Nem kezdődött túl szerencsésen az évetek.

Kaltenecker Balázs: Valóban nem. Ott más kezdődött el. A balszerencsés sorozatunk.

Baranya Kupa 2016 Rallye2 Salánki Gábor_290

Rallye2.hu: A Baranya Kupán sem volt sokkal több mázlitok. Milyen volt számotokra a komlói megmérettetés?

Kaltenecker Balázs: Azt gondolom, hogy maximálisan ráhangolódtunk a versenyre, az autót is sikerült felkészítenünk. Amíg ment a kocsi, addig tökéletes volt minden. A kemény P12-es géposztály harmadik, míg az abszolút értékelés nyolcadik helyén álltunk. Gyakorlatilag felrobbant a motorunk az ötödik gyorsaságin. Annyi szerencsénk volt, hogy a szakasz céljáig ki tudtunk gurulni vele. Ez gyakorlatilag egy nyolc éves motor volt. Köszönjük szépen a szervizcsapatunknak és a támogatóinknak, hogy ennyire sokáig megbízhatóan szolgálhatott minket.

Rallye2.hu: Akkor nem nagyon sértődtetek meg a történtek miatt?

Kaltenecker Balázs: Nagyon nem… 🙂 Eddig teljes mértékben kiszolgált minket, valahol várható is volt, hogy ez bekövetkezik. Már korábban elkezdtük építeni az új motort. Most egy kicsit jobban bele kellett húznunk a munkába.

Rallye2.hu: Mire emlékszel vissza az öt gyorsaságitokról?

Kaltenecker Balázs: A teszttel kezdtük a Baranya Kupát, mert új futóművet kapott a kocsi és ezt kellett kipróbálni, beállítani. A prológon szerettünk volna gyorsak lenni, de az autóra is nagyon vigyázni kellett, mert rögtön mentünk is az első gyorsaságira. A gyorsaságikat jól ismertük, helyiek vagyunk, jól éreztük magunkat a hazai környezetben és érzésem szerint remekül autóztunk. A végéig kalandmentes volt a versenyünk.

Rallye2.hu: Ha nem mentek tesztelni, lehet, hogy kibírja a motor…

Kaltenecker Balázs: Sajnos ezt nem jósolhattuk meg előre, de megeshet, hogy tényleg éppen-éppen kibírja a motor a célig. Ez egy ilyen kávéház…

Rallye2.hu: Akkor újul a motor és készültök a Mecsek Rallye-ra.

Kaltenecker Balázs: Igen. Ott szeretnénk elindulni, kipróbálni az új motort ám sajnos még ez sem 100%. De dolgozunk rajta.

Rallye2.hu: Az Ózd Rallye-ra tehát esély sincsen?

Kaltenecker Balázs: Nem csak arra, hanem a Mecseken kívül semmi másra sem. Nem tervezünk egyebet, mert mi már – ahogy mondtam is – a 2017-es évre koncentrálunk.

Rallye2.hu: Igen említetted. De mik ezek a tervek? Elég komolyak lehetnek, ha már így „eldobtátok” érte 2016-ot.

Kaltenecker Balázs: Teljes évet szeretnénk menni a Rallye2 Bajnokságban. Erre készülünk. Ennek érdekében a jövő évre már sikerült is megállapodnom Koszta Viktorral, az új navigátorommal, vele teljesítettem már a Baranya Kupát is.

Rallye2.hu: Pedig a Salgó Rallye pályái feküdnének szerintem neked és az autótoknak is…

Kaltenecker Balázs: Igen, én is néztem a Salgó pályáit és hasonlóan gondolom. Technikás, jó pályák vannak az útvonallapon. De ezt most nem engedhetjük meg magunknak. Majd jövőre. Akkor remélem, hogy minden versenyen ott tudunk lenni és teljes gőzzel támadhatunk. 🙂