Hatalmas tragédiával zárult 2024 első bajnoki futama, az Esztergom-Nyerges Rallye, ami az ORB2-es versenyzőpárosoknak egészen a leintésig teljesen tervszerűen alakult, kiélezett csatákat vívtak a Rallye2-es párosok.

Annak ellenére is komoly csatákra számíthattunk az Esztergom-Nyerges Rallye előtt, hogy a tavalyi bajnokok közül mindössze Ruszó Krisztiánék, a Lada Kupa győztesei neveztek be az évad első megmérettetésére. Gyors és ügyes versenyzőkből állt össze a Rallye2 Bajnokság mezőnye, a 32 párosból közt ott voltak a rutinos, öreg rókák, az újoncok és több visszatérő, korábbi bajnok is jelezte előzetesen a részvételi szándékát.  A csapat sajnos már a rajt előtt elkezdett fogyatkozni, mivel Kókai Gáborék el sem utaztak Esztergomba, Szetei Norbert pedig Tisch Gábor helyett a párjával Katicával autózott, a beharangozott Peugeot 208R2-es versenyautót pedig egy utcai Toyotára cserélték, amivel természetesen versenyen kívül teljesítették a távot, feladatot kaptak a futamra, nem versenyeztek. Szombaton délután a Historic Bajnoksághoz és a Teszt kategóriához hasonlóan a Bajna-Lábatlan szakasszal kezdett az ORB2 is, kétszer teljesítették a gyorsaságit, mielőtt begurultak Esztergomba, a rajtdobogóhoz. Ide már sajnos nem érkeztek meg Békési Richárdék, akiknek súlyos motorproblémája adódott, Bartók Bencéék, akik a differenciálmű hibája miatt adták fel a szervizpark kijáratánál, és Molnár Ferencék sem, akik tavaly is csak az első szakaszig jutottak el a Nyerges Rallye-n. Az ORB2 abszolút értékelésében az első szakaszt Görög Péterék nyerték, mivel Tamás Gyuláék 10 másodperc büntetést kaptak egy lassítóval történt érintkezés miatt, de a leggyorsabbak Ollé Tamásék voltak a P14-es – az abszolútban nem értékelt – BMW-jükkel. A második gyorsasági ugyanaz volt, mint az első, ezúttal Rónavölgyi Endréék abszolválták leghamarabb, a nyakukon Olléékkal, így másnap Ollé Tamásék, Rónavölgyi Endréék és Görög Páterék vezették fel az ORB2 mezőnyét. Vasárnap kicsit változott a helyzet, Görögék fokozatosan lassulni kezdtek, a harmadik szakaszon csak az abszolút ötödikek lettek, majd a 11. pozíció jutott nekik, az ötödik gyorsaságin pedig véget ért a versenyük. Erőre kaptak viszont Baksai Lászlóék, akik az ORB2 összetettjében kitartóan üldözték Rónavölgyiéket. Sajnos mindkét párosnak adódott gondja a lassítókkal, Rónavölgyiék egyet megérintettek az ötödik szakaszon, Baksaiék pedig kikerültek egyet, mert nem akarták telibe találni a rövidebbre sikerült, vagyis egy nem sikerült féktáv után. A mentés 30 másodperc időbüntetéssel járt, így Ruszó Krisztiánék és Tamás Gyuláék is beférkőztek a tavalyi futamgyőztesek elé. Közben Gyuszóék is megbökdöstek két gumiakadályt, buktak 20 másodpercet, ennek és a huszáros hajrának köszönhetően a hatodik szakasz végére Baksaiék vissza tudtak kapaszkodni a dobogóra. Eközben a P14-es BMW-k sem lassultak, Ollék négyből három szakaszon is a leggyorsabbak voltak, csak a hatodikon tudta őket elnáspángolni a Rónavölgyi-Aczél páros. A most visszatérő 2022-es, P14-es bajnok és BMW kupagyőztes Kovács Gergőék egy második és két harmadik idővel jelezték, hogy továbbra is roppant gyorsak, de Szepesi Marcellék is egészen jó tempót autóztak, miután rendbe szedték az első szakaszon műszaki hibával küzdő autójukat. Az ORB2 versenyzőinek még teljes égészében megrendezték a hatodik gyorsasági szakaszt, a Tatabánya-Környebánya gyorsaságin, ám eközben érkezett a hír, hogy a csaknem 50 kilométerrel távolabb lévő lábatlani szakaszon, súlyos baleset történt, a Rallye2 mögött haladó Teszt kategóriában egy versenyautó kicsúszott és a nézők közé csapódott, ezért az Esztergom-Nyerges Rallye-t azonnal leállították.

Ebben a pillanatban az ORB2-ben az abszolút értékelésben Rónavölgyi Endréék, Ruszó Krisztiánék és Baksai Lászlóék álltak az élen, ha pedig mindenkit számításba veszünk, akkor Ollé Tamásékat követték Rónavölgyiék, mögöttük pedig Kovács Gergők tartózkodtak a bronzérmes pozícióba a hatodik szakasz célja után. Az 5-ös kategóriában egyedüli indulóként Rónavölgyi Endréék voltak a leggyorsabbak, a 6-osban Tamás Gyuláék, a P12-ben és a Lada Kupában pedig a részeredmények szerint Ruszóék kapták volna az aranyérmet. A P13-ban mindössze egy szakaszon nem Ikotics Mátyásék voltak a legjobbak, így övék lett a (képzeletbeli) kategóriagyőzelem. A P14-ben és a BMW Kupában és nem mellesleg a teljes mezőnyben Ollé Tamásék töltötték a legkevesebb időt a pályákon.

A versenynaptár szerint az Országos Rallye2 Bajnokság idei második futama Miskolcon, a Diósgyőr Rallye lesz május 24-26-án.

Az Esztergom-Nyerges Rallye-n történt tragikus baleset minden érintettjének, hozzátartozójának, ismerősének a Rallye2 Bajnokság összes versenyzője és a Rallye2.hu/ORB2.hu nevében is őszinte részvétünket fejezzük ki, a sérülteknek pedig mielőbbi teljes felépülést kívánunk!