Györkő József Bakos Istvánnal rallye-ban valamivel gazdagabb évet tervez 2023-ra, mint 2022-re és a Zemplén Rallye végeredményét látva azért nem árt majd odafigyelni az „öreg rókára”. Györkő Józseffel beszélgettünk.

Hosszabb kihagyás után tértél vissza 2022-ben. Hogy emlékszel vissza az elmúlt évre?

Három versenyre, a Kazincbarcika, a Mediterrán és a Zemplén Rallye-ra adtuk le a nevezésünket, egy olyan autóval, amilyennel korábban még soha nem versenyeztem. A Bakó Rally Team bocsájtott a rendelkezésünkre egy Peugeot 208R2-t, ami fantasztikus kocsi, jó volt vele autózni. Kazincbarcikára még Béres „Unicum” Attila barátom kísért el, beugrósként. Nem szívesen emlékszek vissza a futamra, mert meleg volt, beteg voltam, előre nem kellett volna felrakni a kemény gumikat, de mindezek ellenére karcmentesen célba értünk, és ez volt a lényeg a többéves szünet végén.

A Mediterrán Rallye-n már Bakos Pisti olvasta az itinerem, a hatalmas, egész hétvégés esőben már jobban szerepeltünk, mint Borsodban. Ezt a kiváló Pirelli esőgumiknak is köszönhettük, amik bődületesen tapadtak a legzordabb időjárási körülmények közt is. Kevés technikai hibánk volt, elvittünk egy lassítót, más gondunk nem volt, jó verseny volt.

A Zemplén Rallye-n viszont még ezt is sikerült überelni, mert az év utolsó versenyén beverekedtük magunkat a Top5-be, óriási élmény volt a futam végén a Rákóczi várban, ott állni a legjobbak közt. A kedvencünk a Mád-Disznókő szakasz volt, komolyan mondom, ha lehetne még most is ott kocsikáznánk rajta fel-alá, annyira megtetszett. 🙂 Fonyon vakon voltam, az Újhuta-Bózsva jobban alakult, pedig ott egy defektet is csináltam. Mád egyértelműen a csúcsa volt az egész Zemplén Rallye-nak. Meg az évnek is.

Hogy áll az autótok?

Nagyon nem áll, mert a Bakó Rally Team-nél sokat van foglalkoztatva, Laciék teszik vele, amit kell, láthatóan rendben van a gép. Ebből a mondatból kiderült az is, hogy a több éves sikeres együttműködésünknek köszönhetően újra megállapodtunk, így 2023-ban is a Bakó Rally Team biztosítja számunkra a versenyautót.

Mi a terv az idei évre?

Az elfoglaltságaink miatt a Nyerges Rallye-n nem tudunk részt venni, nekünk Salgótarjánban kezdődik el az év. Még nem látjuk a versenykiírást, de már szervezzük a futamot, mert előre láthatólag kalandosnak ígérkezik a versenyhétvégénk. A Salgó Rallye-n én még soha nem mentem, pedig kb. 35 éve versenyzek, bakancslistás nekem a futam. Mivel Pisti helybéli csávó, ezért kötelező a részvétel. Szinte mindent ismer, megígérte, hogy rendesen végig fog zavarni a pályákon. Bár ott járnánk már! A Salgón kívül a Mecsek, és a Győr Rallye, valamint a Miskolc Rallye Kupa van beírva az idei versenynaptárunkba. Ha esetleg a bank a nyakunkba szakad, akkor az East Rallye-ra is elutazunk majd, de ennek jelenleg nem sok esélyét látom. Ja! El ne felejtsem. Ha már elkezdjük idén a versenyzést, akkor legyen jó sűrű a program! A Salgó után nem sokkal Tellér Antinak fogok navigálni Ausztriában, a Waldviertler Rallye-n, úgyhogy itthonról a kimenőt már megkértem, megkaptam, így hamarosan kéthetente fogok versenyezni.