Veszprém Rallye 2016 Rallye2 Salánki Gábor_320Vizelli Karcsi és Vizelliné Jobbágy Évi életében először érkezett meg úgy, egy Rallye2-es bajnoki futam helyszínére, hogy az ő nevük állt az abszolút bajnoki táblázat első helyén. Az előjelek ezzel együtt sem voltak jók. Sok munka, betegség, Karesz részéről egy abszolút gyenge felkészülés és a 201-es rajtszám miatti feszültség is ellenük dolgozott, de végül, bár idei leggyengébb abszolút helyezésükkel, de mégis kupákkal és értékes pontokkal gyarapították az éves gyűjteményüket. Ami pedig a legfontosabb, hogy továbbra is a tabella éléről várják a Baranya Kupa hétvégi rajtját. Vizelli Károllyal beszélgettünk.

Rallye2.hu: Hogyan sikerült a rengeteg munkátok mellett a versenyre, a Székesfehérvár Rallye-ra hangolódnotok?

Vizelli Károly: Utólag sem érzem saját részemről 100%-osnak a felkészülést. Annak nagyon örülünk, hogy folyamatosan temérdek munkánk van az életben, – ami kell is ahhoz, hogy tudjunk versenyezni – de a munka minden időnket lekötötte. Amikor már lett volna némi időm a versenyre koncentrálni, akkor meg lebetegedtem. Torokgyulladás, 40 fokos lázzal kombinálva. Így vártam a hétvégét. Pénteken reggel még elég rosszul voltam, este érkeztünk Székesfehérvárra, minden elcsúszott. Szombaton nagyon sietnünk kellett a pályabejáráson, hogy minden pályát rendesen fel tudjunk térképezni és az ellenőrzésre is kellett időt találnunk. Azt éreztem a sietségben, hogy nincs időnk átszellemülni. Más versenyek előtt sokszor már a gyorsaságikkal álmodtunk, no ez most kimaradt. A kocsi rendben volt, a szervizcsapat megtette, amit a haza megkövetelt tőlük, hálás is voltam ezért nekik, a támogatóinkkal együtt, mert, ha ők nem teljesítettek volna 110%-on, akkor bajban lehettünk volna. A bepakolásnál midig ott vagyok, most még oda sem bírtam elmenni. Kizárólag olyan finomhangolások maradtak el, amiket nekem kellett volna elvégeznem. A gátlók beállítása, valamint a tesztelés is elmaradt sajnos.

Rallye2.hu: Egy ilyen felkészülés után milyen versenyt tudtatok futni Fehérváron?

Vizelli Károly: A verseny a felkészüléstől sokkal jobban alakult, amint a prológon a gázba tapostunk kezdtem egészen jól érezni magam.

Veszprém Rallye 2016 Rallye2 Salánki Gábor_280

Rallye2.hu: Nem volt neked semmi komoly bajod, máskor szólsz Dr. Rallye2-nek, kiírunk egy kis gumifüstöt meg benzingőzt inhalálásra napi 3×10 percre, másnapra kutya bajod, meglátod. 🙂

Vizelli Károly: Így van. 🙂 Csak ez lehet a megoldás.

Rallye2.hu: A gyorsaságikon még jobban érezted magad?

Vizelli Károly: Persze. Csak a gumiválasztásunk nem volt az igazi, elkelt volna a keményebb keverék a felnikre. Csúszkálás, megpörgés nem volt, elég stabilnak éreztük a kocsit még a nem tökéletes gumikkal is és biztosan kézben tartottuk a P12-es géposztály második helyét. Az egyetlen műszaki hibánkat a differenciálmű problémája jelentette, amit a szervizben nem tudtunk megjavítani, a célig elkísért minket. A visszafordítókban és az erősebb kanyarokban eldifferált a kerék. Ez némileg akadályozott minket, de nem éreztem különösebb hátrányt emiatt. Az utolsó gyorsaságin beszaggatott egy kicsit az autó, ami meglepett, de az eredményünket szerintem nem befolyásolta. A csákberényi etapot nagyon sajnáltuk, mert az egész Székesfehérvár Rallye-n az volt a legkomolyabb pálya technikásság és hosszúság tekintetében egyaránt. Mi konkrétan azt élveztük a legjobban.

Rallye2.hu: A hangodban azt érzem, hogy az eredménnyel elégedett vagy. De akárhonnan nézem abszolútban a három második és egy első helyetek után ez a székesfehérvári negyedik pozíció a leggyengébb eredményetek 2016-ban. Volt bennetek emiatt bármilyen rossz érzés a célban, vagy netán utána?

Vizelli Károly: Nem, mert, ahogy említettem, nagyon beteg voltam. Pénteken, hajnali két órakor még hűtőfürdőzni kísért a kedves kis párom, aki akkor kijelentette, hogy szó sem lehet róla, hogy megyünk a versenyre. Én pedig közöltem, hogy ha visznek is, de akkor is ott leszünk, mert nagyon fontos, hogy pontokat szerezzünk. Ez sikerült, össze kapartunk néhány pontot és megtarthattuk a vezető helyet a bajnokságban, a kategóriában pedig másodikak lettünk. Ezzel a céllal utaztunk Székesfehérvárra, ezt tudtuk is teljesíteni.

Veszprém Rallye 2016 Rallye2 Salánki Gábor_709

Rallye2.hu: A hétvégén rajtol a Baranya Kupa.

Vizelli Károly: Tudjuk és erre sokkal jobban készülünk, mint, ahogyan Fehérvárra tudtunk. Túlestünk már rengeteg videózáson, sok-sok felvételt néztünk meg a versenypályákról, az autónk is folyamatosan alakul. Érdekes, izgalmas speciálisok várnak ránk.

Rallye2.hu: Ami az egyik legnagyobb ellenlábasotoknak, Szauer Gergőéknek hazai pálya lesz.

Vizelli Károly: Biztos vagyok benne, hogy pokolian gyorsak lesznek Gergőék, nem tudok mást mondani, mint, hogy megpróbáljuk felvenni velük a tempót, tartani akarjuk a mohácsi duóval a lépést. Szeretnénk jót autózni, nagyot csatázni, célba érni és pontot gyűjteni. Aztán meglátjuk, hogy mi sül ki belőle. Áprilisban a borsodi pályák voltak a Rallye2 Bajnokság során a mi lakóhelyünkhöz a legközelebb. Miskolcon, a mi – mondjuk azt – hazai pályáinkon, bár volt bőven gondunk a VFTS-el, de Gergőék ügyesen kiénekelték a sajtot a szánkból. Nem lennénk szomorúak, ha most az ő pályáikon, egy kicsit vissza tudnánk vágni ezért az esetért. 🙂 De teljesen mindegy, hogy melyikünk győz. A lényeg, hogy széles mosollyal rázhassunk kezet egymással a komlói célban.