Rallye2.hu
logo
…csak a Rallye2 -ről szól!

Ifj. Kanyik Antal: Minden méter megérte

Az Ifj. Kanyik Anti-Nyirfás Julcsi páros április elején felkerekedett, és belevágott pályafutása legelső Mitropa kupás kalandjába, ahonnan eredményesen és vidáman tértek haza. Mindketten úgy látják, hogy a fáradtságos munka ellenére megérte belevágni a külföldi tapasztalatszerzésbe, mert egyetlen hétvége alatt is rengeteget tudtak fejlődni, tanulni. Antival beszélgettünk az ausztriai Lavanttal Rallye után.

Szerdán este érkeztünk meg az ausztriai szállásunkra, csütörtökön sokat tréningeztünk, pénteken délelőttre maradt még egy pálya, amit föl kellett írnunk, majd délután vette kezdetét a Lavanttal Rallye vérbeli, versenyzős, száguldós része. A pályabejárás és az ismerkedés közben szerzett pozitív tapasztalataink csak tovább gyarapodtak a gyorsasági szakaszokon. Az első napon négy gyorsasági szakasz szerepelt az útvonallapon, amikre kitűnően sikerült gumit választanunk. Az időjárás fantasztikus, napsütéses volt, miközben a hőmérséklet kb. 15-20 Celsius fok lehetett. Rallye-ra nem is kívánhatna sokkal jobb körülményeket az ember. Szombaton mintegy 120 kilométer várt ránk versenytempóban. A napunk úgy indult, hogy a pénteki kellemes, tavaszi időnek nyoma sem volt, mert a rajt előtt reggel Julcsi még jeget kapargatott a szélvédőről. Izgalmasak, technikásak voltak a pályák. Volt köztük két olyan szakasz is, amik 15 kilométeresek voltak, de olyan sok kanyarral spékelték meg őket, hogy szinte a duplájának éreztük a hosszúságokat. Nagy kihívást jelentettek ezek mindkettőnk számára. A második körben sikerült sokat javítanunk a reggeli eredményeinken, szuper volt minden. Az ebéd utáni első szakaszokon egy picit bealudtam, ám hamar összekaptam magam és Hoffer Zsoltiékkal kezdtünk el csatázgatni. A leghosszabb szakaszon elég közel kerültünk egymáshoz, de az utolsó körben, mindent egy lapra feltéve, támadtunk, magunkhoz képest újra nagyot javítva tudtuk őket megelőzni. A pálya munkásságáról annyit elárulhatunk, hogy a 400 méter híján 20 kilométeres GH.Remsnegger-Thürn szakasz teljesítéséhez, csaknem 15 percre volt szükségünk. Kanyar, kanyar hátán, alig győztem tekerni a kormányt, de szeretem az ilyen jellegű kihívásokat. Fokozott koncentrációra volt szükség. Julcsi nagyon jól és kifejezetten jókor mondta az információkat, köszönöm, hogy elkísért a versenyre. Az új, ismeretlen környezetben 100%-ban a navigátoromra hagyatkozva vezettem a pályákon. De ez a rallye, ezért csináljuk és a Lavanttal Rallye-n megkaptuk azokat az élményeket, amiket vártunk a versenytől. A körülményekről, a csodás tájakon túl is csak jókat tudunk elmondani. A Mitropa kupa egyik főszervezője például külön oda jött hozzánk, köszöntött, lefotózott minket, gratulált nekünk, a képet pedig azonnal kitették a Facebookra.

De nem csak emiatt éreztük azt, hogy törődnek velünk, és örülnek, hogy elindultunk a versenyükön. A mezőnyben erős, jó autók vannak, ügyes pilótákkal, látjuk, hogy hová kell fejlődnünk. A power stage-en, aminek természetesen a leghosszabb, 19,6 km-es GH.Remsnegger volt kijelölve, a géposztályunkban már a dobogó közelében autóztunk, konkrétan a negyedikek lettünk az utolsó gyorsaságin. Gratulálunk a győzteseknek, le a kalappal előttük, még úgy is, hogy ők már többször is mentek ezeken a pályákon. Borzasztóan gyorsak voltak. 100 résztvevő volt összesen, a géposztályunkban ötödikek lettünk, az abszolút értékelésben pedig a huszadik helyen végeztünk. A Peugeot 208 R2-t karcmentesen vittük célba, kalandunk, kicsúszásunk, megforgásunk nem volt, de olykor-olykor azért adódtak melegebb pillanataink. 🙂 Nagyon elfáradtunk, de minden méter megérte, mert jól éreztük magunkat és sokat tanultunk a versenyből. Jó döntés volt, hogy a Mitropa kupát választottuk 2018-ra. Reméljük, hogy a későbbi futamok is ennyi pozitív élményt adnak majd nekünk – összegezte a hétvégéjüket Anti.

Éppen emiatt, a sok szép élmény miatt készülünk nagyon izgatottan a következő Mitropa kupás versenyünkre. Ez Horvátországban lesz, az Opatija Rallye, május 4-5-én. Szervezzük az utazásunkat, a szállásunkat és a versenyhétvégénket, amint lehet le is adjuk rá a nevezést, hogy biztosan ott lehessünk majd a futam rajtjánál.